Для управління і захисту будь-якого трифазного насоса необхідно передбачити захисно-регулюючий пристрій. Для насосів ЕЦВ, які працюють в максимально вологому середовищі (під водою) таким пристроєм є станція управління КАСКАД-К. Також дану станцію можна використовувати для захисту і управління дренажним або фекальних насосом на промислових, комунальних або приватних об'єктах.
Конструктивні і технічні особливості станцій КАСКАД-К:
Станція управління змонтована в металевому корпусі згідно ГОСТ15150-69-У3, на лицьовій частині якого встановлені елементи управління і світлової індикації режиму роботи насоса. Усередині корпусу змонтована пускова і захисна апаратура, мікропроцесор МПЗК-50, який реалізує наступні функції:
-вимір струму всіх фаз обмотки двигуна
-захист від обриву однієї або двох фаз
-захист від асиметрії напруги
-захист від «сухого» ходу
-захист від перегріву двигуна
-Індикація режиму роботи насоса
-включення / відключення насоса від сигналів датчиків рівня або поплавців
-контроль і індикацію робочого струму електродвигуна.


У комплект станції КАСКАД-К входить паспорт з гарантійним талоном, інструкція, датчик -електрод ВУ-НУ і датчик захисту від «сухого» ходу.
При використанні станції КАСКАД-К для захисту і управління насосом ЕЦВ, необхідно враховувати перетин кабелю, що підводить і його довжину а також герметичність з'єднання як основного кабелю так і кабелів датчиків-електродів, для виключення індукційних наведень в системі управління.