Важливим елементом системи водопостачання є гідроакумулятор. Даний прилад забезпечує відразу декілька функцій:

  • захист всіх елементів трубопроводу від гідроудару
  • захист електронасоса від перегріву
  • резервний запас води в разі відключення.

Конструктивно гідроакумулятор складається з металевої ємкості певного об’ єму, розділеної всередині резиновою мембраною (грушею), під’ єднувального штуцера на фланці та повітряного ніпеля. За типом матеріалу гідроакумулятори бувають з нержавіючої сталі та звичайного металу. Мембрана виготовлена з  хімічно нейтрального бутил-каучуку. В залежності від об’ єму та виробника можна також розглядати розбірні і нерозбірні гідробаки, відповідно з можливістю заміни мембрани чи без.

Для правильного підбору гідроакумулятора слід порахувати кількість точок водорозбору у вашому будинку чи квартирі. Сумарну кількість води потрібно розділити на корисний об’ єм гідроакумулятора, який складає 65-75 %. Тобто доступний об’ єм води в столітровому гідроакумуляторі після вимкнення насоса буде становити приблизно 65-75 літрів. По мірі використання води, тиск в системі і відповідно в гідроакумуляторі знизиться до мінімального встановленого на реле чи контролері і знову увімкнеться насос.  Виходячи з такої циклічності роботи насоса і слід підбирати об’ єм гідроакумулятора. Кількість включень насоса в годину не повинна перевищувати 15-20, і чим потужніший насос тим менша допустима кількість пусків в годину. Це допустиме значення вказане в технічній документації до кожного насоса.

Для спрощення підбору бака-гідрофора зазвичай використовують 25-50 літрів, для глибинного насоса рекомендують 80-100 літрів. В нашому каталозі ви знайдете всі розміри, діаметри підключення та допустимий робочий та максимальний тиск. І ще одною важливою характеристикою є тип: горизонтальний або вертикальний. Горизонтальні баки дозволяють закріпити на «спині» насос і компактно під’ єднати реле чи автоматику через гнучкий антивібраційний шланг, для вертикальних баків така можливість відсутня. Так як гідроакумулятори зазвичай встановлюють в підвальних, сирих приміщеннях то важливим є антикорозійна здатність баку і тут довговічнішим буде бак з н/ж сталі. Також важливо періодично перевіряти тиск повітря над мембраною для запобігання поломки насоса через часті включення.  В нашому інтернет-магазині ви можете придбати не тільки гідроакумулятори, а й звичайні поліетиленові баки запасу води різної форми та об’ єму.